Logo

Akadálymentes
oldal

Hagyományos verzió

A 11. DESZKA Fesztivál részletes programja

Debrecen, 2017. március 27 - április 2.

  Vissza Vissza   Nyomtatás Nyomtatás   Utazástervezőbe Utazástervezőbe

 2017.03.27. hétfő

16.00 A fesztivál megnyitója Nézőtéri büfé
17.00 NAPRAFORGÓ
író-rendező: Pass Andrea FÜGE,
Budapest Vojtina Bábszínház
17.00 MIKÖZBEN EZT A CÍMET OLVASSÁK, MI MAGUKRÓL BESZÉLÜNK
író-rendező: Kelemen Kristóf FÜGE – Trafó,
Budapest Horváth Árpád Stúdió

19.00 Író: Závada Pál
JADVIGA PÁRNÁJA
rendező: Mezei Kinga
dramaturg: Oláh Gábor Csokonai Színház, Debrecen Nagyszínpad

2017.03.28. kedd

10.00 SZERENCSÉS JÁNOS, AVAGY AZ ÖRDÖG HÁROM ARANYHAJSZÁLA
Író-rendező: Markó Róbert Vojtina Bábszínház, Debrecen Víg Kamara
GÖRDESZKA
11:00
Szakmai beszélgetés az előző napról (Jadviga párnája, Napraforgó, Miközben..., Szerencsés János) Balett terem
14.30 Író: Máté Angi
AZ EMLÉKFOLTOZÓK
rendező: Markó Róbert Vaskakas Bábszínház,
Győr Vojtina Bábszínház
GÖRDESZKA
15.30 Író: Eörsi István
EMLÉKEZÉS A RÉGI SZÉP IDŐKRE
rendező: Polgár Csaba
dramaturg: Ari-Nagy Barbara Örkény István Színház,
Budapest Horváth Árpád Stúdió
18.30 Író: Bereményi Géza
SHAKESPEARE KIRÁLYNŐJE
rendező: Galambos Péter
dramaturg: Vörös Róbert Csiky Gergely Színház,
Kaposvár Nagyszínpad

16+
19.30 és 21.30 PanoDráma: PALI
rendező: Lengyel Anna
Maléter Pálné életmonológja alapján
dramaturg: Garai Judit, Hárs Anna, Merényi Anna PanoDráma,
Budapest Horváth Árpád Stúdió

2017.03.29. szerda

10:00 Író: Gimesi Dóra
HESSMESE
rendező: Tengely Gábor Csokonai Színház,
Debrecen Víg Kamara
GÖRDESZKA
11:30 Szakmai beszélgetés az előző napról (Az emlékfoltozók, Pali, Shakespeare királynője, Emlékezés..., Hessmese)

Balett terem
16.00 Író: Zelei Miklós
HUBERTUSZ
rendező: Berettyán Nándor Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház, Beregszász és
Gózon Gyula Kamaraszínház, Budapest Vojtina Bábszínház

18.00 RENDEZÉS
író-rendező: Bartis Attila Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata Horváth Árpád Stúdió
20:00 író: Esterházy Péter
MERCEDES BENZ
rendező: Roman Polák
dramaturg: Peter Kováč
szlovák nyelven, magyar felirattal Szlovák Nemzeti Színház, Pozsony Nagyszínpad, épített nézőtér

22.30 a NEM KÉSŐ ABBAHAGYNI (N.K.A.) CSOPORT koncertje Nézőtéri büfé

2017.03.30. csütörtök

09.00 PETER
rendező: Madák Zsuzsanna Hevesi Sándor Színház,
Zalaegerszeg Horváth Árpád Stúdió 16+
GÖRDESZKA
10.00 Író: Galuska László Pál
TÖVISKIRÁLY
rendező: Kovács Géza Mesebolt Bábszínház, Szombathely
Vojtina Bábszínház
GÖRDESZKA
10.00 a NYÍLT FÓRUM zártkörű megbeszélése 1. egyeztetés alatt
12:30:00 Szakmai beszélgetés az előző napról (Hubertusz, Rendezés, Mercedes Benz, Töviskirály) Balett terem
16.00 a NYÍLT FÓRUM bemutatója 1.
Fazekas Máté: HÓBORT
Maros András: KERÍTÉSEK Balett terem
18.00 Író: Róbert Júlia, Kovács Dániel Ambrus
LADY LEAR
rendező: Kovács Dániel Ambrus KÁVA, Budapest Horváth Árpád Stúdió

18+
21.30 Író: Székely Csaba
IDEGENEK – NÉGY POLITIKAI GYEREKDARAB
rendező: Sebestyén Aba
román nyelven, magyar felirattal Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Liviu Rebreanu Társulat Nagyszínpad, épített nézőtér

2017.03.31. péntek

10.00 Író: Kolozsi Angéla
A SÓ
író-rendező: Kuthy Ágnes
dramaturg: Dobák Lívia Vojtina Bábszínház, Debrecen Vojtina Bábszínház
GÖRDESZKA
10.00 a NYÍLT FÓRUM zártkörű megbeszélése 2. egyeztetés alatt
11.30:00 Író: Tasnádi István
MAJDNEM 20 (KIKÉPZÉS)
rendező: Vidovszky György Ördögkatlan Színházi Egyesület, Budapest Víg Kamara
14.00 Szakmai beszélgetés az előző napról (Peter, Lady Lear, Idegenek, A só) Balett terem
17.00 a NYÍLT FÓRUM bemutatója 2.
Fridl Viktória: KALITKA
Szilágyi Eszter Anna: NYÍREGYHÁZA UTCA Balett terem
17.00 Író: Visky András
JÚLIA
rendező: Szabó K. István Pesti Magyar Színház,
Budapest Horváth Árpád Stúdió

19.00 Író: Szücs Zoltán
ADDIKT
rendező: Anger Zsolt Pécsi Nemzeti Színház Nagyszínpad

16+
21.30 PORNÓ – FELESÉGEM TÖRTÉNETE
író-rendező: Visky András Szatmárnémeti Északi Színház, Harag György Társulat Víg Kamara
23.00 író: Valère Novarina
IMÍGYEN SZÓLA LOUIS DE FUNÉS
rendező:
Valère Novarina, Adélaïde Pralon Zártkörű, szakmai előadás: a debreceni Csokonai Színház ajándéka a Nyílt Fórum résztvevőinek Horváth Árpád Stúdió

2017.04.01. szombat

10:00 író: Szabó T. Anna, Nagy Orsolya, Kuthy Ágnes
AZ ARANYHALACSKA,
AVAGY A HALÁSZ MEG A NAGYRAVÁGYÓ FELESÉGE
rendező: Kuthy Ágnes Ciróka Bábszínház, Kecskemét Vojtina Bábszínház
GÖRDESZKA
10.00 a NYÍLT FÓRUM zártkörű megbeszélése 3. egyeztetés alatt
11:30 Szakmai beszélgetés az előző napról (Majdnem 20, Júlia, Addikt, Pornó – Feleségem története, Az Aranyhalacska) Balett terem
15.00 a NYÍLT FÓRUM bemutatója 3.
Znajkay Zsófia:
RENDEZŐI VÁLTOZAT
Kovács Dominik és Kovács Viktor:
JÉGTORTA Balett terem
19.00 Író: Ménes Attila
BIHARI
rendező: Máté Gábor
dramaturg: Török Tamara Katona József Színház, Budapest Víg Kamara

21.00 Író: Székely Csaba
KUTYAHARAPÁS
rendező-dramaturg: Szikszai Rémusz Vádli Alkalmi Színházi Társaság, Nézőművészeti Kft., Szkéné, Tatabányai Jászai Mari Színház Nagyszínpad

18+

2017.04.02. vasárnap

10:00 Író: Gimesi Dóra
AZ IDŐNK RÖVID TÖRTÉNETE
rendező: Hoffer Károly
ESZME, Vaskakas Bábszínház, Győr Horváth Árpád Stúdió
GÖRDESZKA
13+
10.00 a NYÍLT FÓRUM zártkörű megbeszélése 4.

egyeztetés alatt
11:30 Szakmai beszélgetés az előző napról (Bihari, Kutyaharapás, Az időnk rövid története) Balett terem
14.00 a NYÍLT FÓRUM bemutatója 4.
Kucsov Borisz: FÉLELEM ÉS RESZKETÉS SZABADKÁN
Bán Zsófia: LEHR PAPA Balett terem
16.00 író: Dragomán György
KALUCSNI
rendező: Visky András Kolozsvári Állami Magyar Színház Nagyszínpad, épített nézőtér
18.00 Szakmai beszélgetés a KALUCSNI című előadásról; a fesztivál szakmai értékelése és zárása Balett terem

  Vissza Vissza   Elejére Elejére   Nyomtatás Nyomtatás   Utazástervezőbe Utazástervezőbe

Szálláshelyek csomagajánlatai